Choď na obsah Choď na menu
 


Blackov dedič - pokračovanie prekladu - POZASTAVENÉ

bh.jpg

THE BLACK HEIR

by Firephoenix8

preklad Sonka234

Dej: Harry ako desaťročný uteká z domova a nachádza ho Sirius Black, ktorý je na úteku. Celý jeho život sa od základov mení, keď odhaľuje svoj osud.

~

 

Príspevky

41. kapitola – Sebastien & Rokovanie s ministrom

27. 9. 2017

 

Tak ďalšia preložená časť je na svete. Keďže tá predošlá bola celkom krátka, tak som sa pustila aj do ďalšej kapči, kde sa dozviete dôležité informácie, najmä o záležitosti Vindico Atrum. Je to celkom zaujímavé, bavila som sa. Táto autorka ma vie skutočne pripútať k stoličke. Dúfam, že sa vám preklad bude páčiť a že tam nie je veľa preklepov. Ďakujem za komentáriky, v ktorých cítim vašu podporu a záujem a prajem vám príjemne čítanie :))

Sonka

 

40. kapitola - Prvýkrát & Posadnutosť Temného pána

20. 9. 2017

 

Ako som sľúbila - pridávam ďalší preklad. Táto kapitola je kratšia než sme zvyknutí, no dúfam, že aj tak si ju užijete, lebo je super! Ďakujem za vaše krásne komentáre k minulej kapitolke a dúfam, že aj k tejto budete mať čo povedať. Prepáčte za chyby, ja som strašne lenivá v kontrolovaní :D Hádam čoskoro bude aj ďalšia kapča Hlasu, len sa snažím dodržiavať, aby mala každá kapitolka aspoň 20 strán vo worde, takže preto to toľko trvá :))

Sonka 

 

39. kapitola – Búrlivý rozhovor & Pradiarska ulička

9. 7. 2017

 

Ahojte všetci! No včera večer som konečne doprekladala ďalšiu časť, je v nej veľa dialógov, možno aj preto sa to pre mňa tak vlieklo, lepšie sa mi prekladá, keď sa deje nejaká riadna akcia, ako v predošlých častiach, ale samozrejme aj táto je zaujímavá a určite dôležitá. Ďakujem všetkým, ktorí moju snahu odmeňujú krásnymi komentármi, veľmi dúfam, že tu nebude veľa chýb, ale bez bety sa mi vážne ťažko v takom dlhom texte hľadajú. Dúfam, že si užívate leto a prázdniny! Bozkávam :-*

Sonka

 

38. kapitola - Lezanderov osud, Dursleyovci & Uskutočnenie

24. 5. 2017

 

Áno, viem, je to u mňa neobvyklé, ale po ďalšej prebdenej noci sa mi podarilo doprekladať novú kapitolu BD :D Dúfam, že vás to poteší, lebo zvyčajne musíte čakať ozaj dlho :(

Ďakujem za komentáre, ktoré mi naozaj pomáhajú a dávajú chuť do prekladania, takže aj vďaka nim tu máte ďalšiu časť tak skoro :)

K tejto kapitole chcem len povedať, že Orion bude tak trochu teatrálny, ale skúste ho pochopiť :) Na začiatku som vám preložila aj poznámku samotnej autorky, tak ako v minulej kapče, takže aj to je zaujímavé si prečítať. 

Želám vám, aby ste si to užili tak ako ja! :)

P.S. chyby sa budem snažiť postupne opraviť, majte so mnou trpezlivosť :D 

Sonka

 

37. kapitola - Odhalenie

20. 5. 2017

 

Prajem krásne ráno! Celú noc som prekladala, aby som vám sem konečne pridala pokračovanie BD, keďže je to teraz také napínavé! Táto časť je úžasná a odhalí sa v nej kopec vecí. Krásne vám ďakujem za komentáre a podporu, vďaka ktorej sa mi do prekladania chce omnoho viac :))

Užite si to, stojí to za to! Sonka

 

36. kapitola - Oddelenie záhad

3. 4. 2017

 

Ahojte!

Konečne sa mi včera večer podarilo doprekladať novú kapču BD. Prekladala som ju neskoro večer, takže mi, prosím, odpustite všetky chyby :D... ešte som to po sebe veľmi nečítala, ale určite si nájdem čas a poopravujem to. 

Táto čas je celkom brutálna a rada si s vami o nej pokecám v komentoch. Užite si čítanie :) 

Sonka

 

35. kapitola - Snape & Spojenie

25. 11. 2016

 

Ahojte po nekonečne dlhej dobe sa mi podarilo doprekladať novú kapitolu BD! Som taká rada, lebo v preklade sa mi fakt nedarilo, takže som rada, že to je konečne hotové. Ďakujem za vašu trpezlivosť a prosím vás, aby ste mi odpustili chyby, snažím sa to po sebe kontrolovať, ale je to časovo náročné a ja čas nemám :-/

Koniec tejto kapči je dosť hot, takže si to vychutnajte, teda aspoň ja som si to pri prekladaní užila :D Ďakujem za komentáre k predošlej časti a dúfam, že sa nejakých dočkám i k tejto. Mám vás rada, ahojte! :)

Sonka

 

34. kapitola - Kameň

10. 8. 2016

 

Strašne sa vám všetkým ospravedlňujem za toľké čakanie na novú kapitolu. Skrátka som toho mala veľa, je leto, stále niekde cestujem, v práci toho bolo dosť, písala som vlastnú poviedku, popritom ešte píšem články na jednu webovku, takže no bolo to perné. No, ale dnes mám v práci také lážo-plážo takže sa mi podarilo kapitolu doprekladať. Dala mi vážne zabrať :D Dúfam, že mi meškanie odpustíte a ďalšiu kapitolu už sa budem snažiť dodať rýchlejšie :) Ďakujem vám za trpezlivosť a všetky komentáre. Enjoy :)) 

 

33. kapitola – Objavy & Nesprávne pochopené odmietnutie

9. 5. 2016

 

Konečne je tu pokračovanie Blackovho dediča. Ospravedlňujem sa, že to toľko trvalo, no malo som toho akosi veľa a musím povedať, že táto kapitola mi dala riadne zabrať, prosím odpustite chyby, fakt som sa pri tom zapotila :D Hádam sa vám kapitola bude páčiť a na záver upozorňujem, že sa v kapitolke vyskytuje slash sexuálna scéna, takže bacha :D 

 

32. kapitola – Mentálna konverzácia, T.A. & Ohnivýdych

8. 3. 2016

 

Ahojte! Som tu konečne s ďalšou kapitolou BD! Je pekelne dlhá, ale to vás asi iba poteší :D Dala mi teda poriadne zabrať, zvyčajne som prekladala v neskorých hodinách (tak ako vždy :D) takže veď viete - tie chyby tam budú no, ale snažte sa prižmúriť očko :) Veľmi pekne vám všetkým ďakujem za komentáre, ktoré ma v preklade len poháňajú a vďaka nim sa snažím kapitolku preložiť čo najrýchlejšie. Všetky ich čítam a hádam na ne budem mať aj čas konečne odpovedať. No nič, prajem vám príjemne a ničím nerušené čítanie :-*

 

Sonka

 

31. kapitola - Tomove horcruxy & Karkarov osud

18. 2. 2016

 

Práve som dokončila preklad, ešte som ho po sebe vôbec nekontrolovala, lebo som vám ho sem chcela hneď dať. Kapitolku budem priebežne opravovať. Chcela by som sa vám poďakovať za komentáre, som rada, že ste s prekladom spokojní, lebo táto poviedka je vážne tvrdý oriešok :D 

Inak všimla som si, že v ankete vyhráva HP/LV, to ma celkom teší, lebo mám už hrozne dlho v hlave nápad na poviedku s týmto párom, takže ak sa mi podarí dokončiť Stratený v temnote, hneď sa do nej vrhnem. 

Prajem príjemné čítanie :) :-*

Sonka

 

30. kapitola - Zraven Citadela, Spomienky & Nová dohoda

24. 1. 2016

 

Tak to bola fuška, ospravedlňujem sa za chyby, ale vážne nemám žiadnu výpomoc, nik sa mi neozval, takže je to celkom náročné. Hlavne táto kapitola bola poriadne dlhá. Priebežne ju budem kontrolovať a opravovať, ak by ste v nej našli nejaké zásadné chyby, prosím napíšte :) A veľmi vás prosím o komentáre, ďakujem :))

 

29. kapitola - Nebezpečná príťažlivosť & Skúška

10. 1. 2016

 

Takže tu je pokračovanie poviedky The Black Heir od Firephoenix8.

 

Tí, ktorí poviedku nepoznajú, prvých 28 kapitol nájdete tu: klik :)

 

Na tej predošlej stránke sa zrejme prekladať prestalo, pretože už veľmi dlho nebola nová kapitola pridaná, to je hlavne dôvod, prečo som rozhodla poviedku prekladať. Táto poviedka si dokončenie prekladu rozhodne zaslúži. Bola to vôbec prvá poviedka, ktorú som čítala a nadchla ma natoľko, že som sa do poviedkového sveta celkom ponorila. Nečakajte, že môj preklad bude stopercentný - toto dielo je vážne rozsiahlé, má vyše 2000 strán, takže kapitolky budú pribúdať pomaly. A na záver vás prosím o komentáre, aby som mala prehľad, koľko ľudí to asi číta, ďakujem :))

Autor: Firephoenix8

Prekladateľ: Sonka

Dej: Harry ako desaťročný uteká z domova a nachádza ho Sirius Black, ktorý je na úteku. Celý jeho život sa od základov mení, keď odhaľuje svoj osud.

Žáner: dobrodružný / dráma

Pairing: HP/LV

Kapitoly: 67 –

Originálny príbeh bol publikovaný v roku 2007

Upozornenie: slash , 18+, darkish!, sex...

Vyhlásenie: This story is based on characters created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoat Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended.