Choď na obsah Choď na menu
 


Duše na ceste (HP/SS) - dokončené

86ae230e6f5b6fc99dc181807ede8e5891a40590.png

„A aká je tvoja najobľúbenejšia hviezda, Severus?" „Moja milovaná hviezda nie je na oblohe už celé storočia."  „A kde potom je?" „Spadla na zem predsa."  A niekde vo svojom vnútri tomu Harry porozumel a hlavou mu preletel sotva postrehnuteľný šepot: To ty si moja najmilovanejšia hviezda.

Niekde vo vesmíre sa zrodila duša. Duša, ktorá sa rozdelila na dve protikladné časti, ktoré boli zoslané na zem a v telesných schránkach, teraz putujú časom, aby sa našli a naplnili tak svoj osud. 

 

Autorkou tohto prekrásneho coveru je talentovaná FemmeFragile, jej práce majú dušu, rovnako ako jej čarovné príbehy ❤.

 

Príspevky

Kapitola VII. - Navždy

4. 8. 2017

 

Tak a je tu sľúbená posledná kratučká kapitola príbehu, ktorý vznikol vďaka sisi a jej komentáru, ktorý ma okamžite inšpiroval a hneď som sa pustila do písania. Ešte raz ti ďakujem sisi - táto poviedka je venovaná tebe od začiatku až po jej koniec:) 

Príbeh ma tak bavil, že som nebola schopná písať nič iné okrem neho, takže som pozastavila Hlas, čo mi aj bodlo, keďže som si potrebovala premyslieť príbeh. Poviedku som písala spontánne, nemala som dopredu nič vymyslené, skrátka som písala čo mi zišlo na um a vzniklo toto. Dúfam, že sa vám príbeh páčil aj keď mal určite svoje muchy. 

Viem, že ten koniec nie je presne to, čo ste si viacerí želali, ale ako som už písala, chcela som to tak, cítila som, že chcem taký koniec. Nemám rada zlé konce, no myslím, že tento zlý ani zďaleka nie je, hlavne pre Severusa a Harryho. Som zvedavá na vaše komentáre a hlavne na to, aký postoj ku ukončeniu poviedky zaujmete. 

Chcem sa poďakovať všetkých, ktorí poviedku čítali a komentovali. Všetkým, ktorým sa páčila a ktorí pri nej strávili príjemné chvíľky. Pretože presne na to tieto poviedky slúžia na zábavu, zahnanie nudy, na vyvolanie pocitov, na útek z reality. 

Mám vás všetkých veľmi rada a teraz sa chcem opäť vrátiť k Hlasu :)

Sonka

 

Kapitola VI. - Bezradný a mŕtvy

3. 8. 2017

 

Tak konečne som sa dostala na vlastné stránky! Nemohla som sa prihlásiť a bála som sa, že mi mohli stránku zrušiť, alebo čo. Našťastie to boli len nejaké technické problémy estránok. Možno ste ich mali aj vy, tí, ktorí máte tiež svoje stránky cez tento systém. 

No, tak ako svojej druhej rodine Vám musím prezradiť, že zdravotné problémy sú nakoniec tehotenstvo. Trochu ma zaskočilo, pretože nebolo plánované, no ani nevítané. Hovorím vám to aj preto, aby ste skrátka vedeli, že možno nie vždy budem mať náladu písať. Býva mi zle a stále som unavená, možno ste to už niektoré zažili :P No písania sa rozhodne nevzdám, kým budem môcť písať budem :) 

Ďakujem za všetky úžasné komentáre k predchádzajúcej časti, neskutočne ma potešili a posilnili v ďalšom písaní. Skrátka každý nový komentárik je pre mňa obrovským darčekom :) Zrejme z obsahu aj pochopíte, no aj tak vám prezradím, že toto je predposledná časť a už nás čaká len krátka kapitolka, v ktorej náš príbeh ukončím. Pridám ju zrejme zajtra. 

Viem, že sa vám tento koniec, aký som pripravila asi veľmi páčiť nebude, ale cítila som, že to takto musí skončiť. Skrátka pre tento príbeh v mojej hlave iný koniec ani neexistoval. Napísala som pre seba viacero koncov a vybrala ten, ktorý sa mi najviac pozdával. Veď uvidíte. Chyby priebežne opravím, pretože mnohé nachádzam až po pridaní na stránku a niekedy som hrozne lenivá ich opravovať, takže treba trošku prižmurovať očko :D 

Dúfam, že tieto horúčavy znášate dobre a máte stále dostatok elánu do čítania. :-* :) 

Sonka

 

Kapitola V. - Zradca a zlomený

9. 7. 2017

 

Ďakujem krásne, že aj napriek dĺžke ste s príbehom ostali :) Veľmi ma potešili vaše komentáre. Nemám teraz čas odpisovať, ale ako zvyknem, touto cestou chcem poďakovať:

 Tinu, MiraJane, sisi, Sora77, Kilia Ice, Abequa, Profesor, Weras a Maxe:))

Poviedka sa mi vymyká spod kontroly a žije si vlastným životom, myslela som, že táto kapča bude posledná, ale nevyšlo to, vôbec nie :D Ale už sa iste chýlime do finišu, aspoň dúfam :D proste ma to chytilo, asi preto, že po tak dlhom čase opäť píšem Snarry, ktoré ma už síce omrzelo, ale nikdy tento pár očividne neprestanem milovať :) 

Ešte chcem povedať, že moji verní čitatelia si určite všimli, že mám rada postavu Draca, a preto ho pchám aj do tejto poviedky, skrátka nedokážem písať poviedku, v ktorej by bol Harryho nepriateľom, postavu Draca píšem tak, ako som ja sama vnímala jeho potenciál v kanóne. Takéhoto Draca mám skrátka rada, niekomu sa to nemusí páčiť, niekomu áno. Uvidíte :)

Dúfam, že máte parádne leto a užívate si dovolenky či už v krásnom Česku, na Slovensku alebo inde v zahraničí :))

Sonka

 

Kapitola IV - Smrťožrút a vyvolený

29. 6. 2017

 

Som tu s ďalšou dosť dlhou kapitolou. Je v nej veľa dialógov, neviem či vydržíte čítať až dokonca, niekoho to bude baviť a niekoho zas nie, to už je len na vás a na vašom osobitnom vkuse. Ja skrátka píšem tak, ako sa príbeh za pochodu v mojej hlave rodí a uberá sa takto, takže tak to aj bude, no čo :D

Ďakujem za úžasné komentáre a za takú skvelú odozvu! 

Abequa, sisi :), Tinů, Profesor, Tyra Hawking, SORA 77, Kilia Ice, MiraJane, weras, a Abigail.Snape :-*

Čo sa týka ďalších poviedok, momentálne pracujem stále na preklade, ktorý sa neskutočne vlečie. Od Hlasu si dávam chvíľu pauzu, aby som si dobre premyslela príbeh, pretože som zistila, že sa môže trochu podobať na BD aj keď nechcene.

A inak času mám teraz málo a tie horká mi písanie neuľahčujú, človeka to priam ťahá von :) Vám školopovinným držím zajtra palce a užívajte prázdnin, juj, ako vám závidím ! :D 

 

Kapitola III. - Desiatnik a kapitán

20. 6. 2017

 

Miliónkrát ďakujem za vaše krásne slová, je úžasné vidieť, že sa vám príbeh páči a plní tak svoj účel, ďakujem weras, Maxë, Kilia Ice, Profesor, Estera, MiraJane a nakoniec sisi pri tebe som bola najviac neistá či sa ti príbeh bude páčiť a som neuveriteľné šťastná, že zatiaľ áno  ♥ ◕‿◕.

 

Tento príbeh sa píše sám, takže ani ja veľa vecí neviem :D ale aby ste vedeli neflákam sa a pilne pracujem aj na preklade BD a Hlase :).

Sonka

 

 

Kapitola II. - Nechcený a záchranca

15. 6. 2017

 

Je tu nová kapitolka nášho snarry príbehu a keďže som v práci a pridávam ju v rýchlosti, nemám čas odpisovať na vaše krásne komentáre, ktoré ma veľmi, veľmi potešili! Preto vám ďakujem a dúfam, že sa vám bude pokračovanie páčiť :)

BTW: až teraz som si všimla, že po pridaní na stránku sa text na konci akoby odrezáva. Nejde mi to nijako opraviť a vôbec neviem či to robilo aj predtým, budem to musieť skontrolovať, našťastie to robí len pri "priveľmi", tam to zhltlo -i a pri -si, že to odreže to -i, takže je tam len s-, vážne neviem čo s tým, takže sa ospravedlňujem, hádam to nebude až tak rušiť. :(

Sonka

 

Kapitola I. - Kráľ a pobočník

8. 6. 2017

 

 

Tak ako som sľúbila, pridávam prvú kapitolku. Nie som odborník na dejiny, a preto sa určite nebudem pridržiavať faktov. Všetko si zväčša vymýšľam i keď niektoré postavy či miesta môžu byť reálne. 

 

Úvod

8. 6. 2017

 

Na základe nápadu, ktorý mi vnukla sisi som sa rozhodla pre písanie novej poviedky. Je to pre mňa príjemné odreagovanie od páru Harry a Voldemort, pretože táto poviedka bude s párom Harry a Severus.

Sisi-in nápad som pozmenila podľa vlastných potrieb a poviedka vlastne vznikla, keď som písala Hlas a skrátka som sa po úmornom písaní potrebovala ponoriť do iného príbehu, a tak som začala písať tento. Neviem vôbec či sa vám bude páčiť, snarry príbehov je plný internet, a preto sú čitatelia tohto páru nároční a ja keďže nie som už taký fanúšik snarry a hrozne dlho som nič s týmto párom nečítala neviem, či sa mi podarí vykresliť ho tak ako byť má. No s pozmenenými charaktermi hlavných postáv sa musí počítať hlavne kvôli tomu, že budú žiť iné životy, než sa dostanú do toho nášho, ktorý tak dobre poznáme.

Chcem zvlášť upozorniť, že obrovské zásluhy na vzniku poviedky má sisi, ktorá mi vnukla takýto nápad. Vymyslela i názov, ktorý je podľa mňa úžasný, a preto jej veľmi ďakujem a celú túto poviedku venujem.

Zatiaľ si tu len pripravujem pôdu a všetko si ukladám priamo sem, aby to tu už bolo. Kapitolu pridám neskôr, ale budem veľmi rada, ak sa v komentároch vyjadríte čo a ako. edit: Inak prvá kapitola pribudne možno ešte dnes večer. J

Sonka

______________________________________________________________

Žáner: dráma, miestami depresívne, obzvlášť upozorňujem, že táto poviedka bude veľmi romantická, čomu napovedá už i samotný názov a príbeh, takže nič pre tých, ktorí podobným veciam neholdujú :)

Počet kapitol: -

Počet strán: -

Postavy:   Harry a Severus, iné

Pairing: HP/SS

Príbeh: Niekde vo vesmíre sa zrodila duša. Duša, ktorá sa rozdelila na dve protikladné časti. Časti, ktoré boli zoslané na zem a v telesných schránkach, teraz putujú časom, aby sa našli a naplnili tak svoj osud. 

Upozornenie:  18 +, OOC, AU...

Autor: Sonka

 

Vyhlásenie: Neprivlastňujem si žiadnu z postáv ani miest J. K. Rowling. Táto poviedka nie je písaná za účelom zisku.