Choď na obsah Choď na menu
 


Kapitola 2. Nečakané spojenectvo

12. 5. 2014

 

 Kráčal opustenou Rockvillskou uličkou po boku Rona a Hermiony. Zrazu zastali pred starým zničeným obchodom.

 „Ronald si si istý, že toto je ten obchod, v ktorom predávajú špiónoskopy?“ pozrela naňho neveriacky Hermiona.

Ron sa poškriabal na pehavom nose a hľadel na schátranú budovu. „No zrejme ho už zrušili.“

„No to očividne áno, takže sme sa sem celú hodinu trepali úplne zbytočne, skonštatovala vytočená hnedovláska a pozrela na zeleno-okého chlapca. „Harry, povedz mu niečo!“

Harry na ňu prekvapene pozrel a mlčal. Mal veľmi zlý pocit. Z oblohy začali padať studené dažďové kvapky. Dal si kapucňu a pozoroval svojich priateľov. „Ron, kto ti povedal o tomto obchode?“ spýtal sa ho.

„No, vlastne Malfoy,“ odpovedal a prezeral si šnúrky na topánkach.

Hermiona naňho neveriacky pozrela: „Ronald, odkedy sa rozprávaš s Malfoyom o nakupovaní?!“

Ron chcel niečo povedať, ale prerušil ho Harry. „Myslím, že je to pasca...“ šepol a vytiahol si prútik.

Vtom mladú trojicu obkrúžilo skupina smrťožrútov. Strhol sa súboj. Harry vedel, že nemajú šancu. Vrhal zaklínadla na dvoch smrťožrútov zahalených v čiernom habite. Nakoniec sa mu podarilo oboch smrťožrútov odhodiť na zem. Zrazu ucítil, ako ho zasiahla nejaká kliatba. Zacítil ostré bodnutie v hrudi. Chytil si ju rukou, na ktorej mu ostala teplá krv. Otočil sa a vystrelil nejakú kliatbu na toho, kto mu ranu spôsobil. Netušil, kto zo smrťožrútov to bol, lebo všetci boli zahalení a mali masky. O chvíľu ho trafila ďalšia silná kliatba, ktorá ho vystrelila do vzduchu. Dopadol na tvrdý kameň a zacítil príšernú bolesť v hlave. Pred tým, ako upadol do bezvedomia, zazrel Rona, ktorý ležal na zemi a Hermionu, ktorú smrťožrúti zviazali lanami.

Harry otvoril oči. Ešte stále ležal na posteli. Chytil sa za hrudník, ktorý bol pevne obviazaný hodvábnou látkou. Na nočnom stolíku, po jeho ľavej ruke, stálo niekoľko fľaštičiek od prázdnych elixírov. Každý nádych mu spôsoboval obrovské bolesti. Spomenul si na všetko, čo sa odohralo. A potom ich zbadal, tie karmínové oči, ktoré ho opäť sledovali.

„Ako ti je?“ spýtal sa ho Voldemort tichým hlasom.

Čo ťa do toho! Neviem, akú hru tu so mnou hráš, ale okamžite s tým prestaň! O čo ti vlastne ide?!“ chrapčal Harry a vpíjal sa do červených očí.

Voldemort mlčal. Potom sa postavil, otočil sa Harrymu chrbtom a pozeral sa cez veľké okno. Harry sa s námahou posadil a snažil sa postaviť z postele. No vedel, že to nemá nijaký význam, pretože stále nebol schopný sa udržať na nohách.

Voldemort sa otočil od okna. „Lež, aj tak nemáš ako utiecť, povedal pokojne, a potom opäť prehovoril drsným hlasom: Pred nedávnom som objavil pravé proroctvo o nás dvoch, zabodol sa do zelených očí, to proroctvo vôbec nehovorilo o tom, že ak žije jeden z nás, ten druhý žiť nemôže.

Harry naňho nechápajúco pozeral.

„Mal by si si ho vypočuť sám, povedal nakoniec a z vrecka habitu vytiahol malú belasú guľu. Podal ju mladšiemu čarodejníkovi.

 Príde deň, keď dobro na zlo sa obráti.

Ten, ktorý dobru vládnuť mal.

Vymení strany a kopu nevinných životov vzal.

 Len jedni ho môžu poraziť.

Len jedni nad ním môžu zvíťaziť.

Ten, ktorý jazvu nosiť bude,

sa musí spojiť s tým, ktorý mu matku a otca vzal.

Zničia toho, ktorý im po celý čas klamal.

Spolu im obrovská moc patriť bude.

Spolu budú nezničiteľní.

A z nepriateľov priatelia sa stanú.

A zlo na dobro sa obráti.

Harry sa zhlboka nadýchol, už ani nevnímal bolesť, ktorá mu prúdila hruďou.

„Ako si mám byť istý, že toto proroctvo je to pravé?

Voldemort ho prebodol ľadovým pohľadom. Je pravé, to predošlé pozmenil Dumbledore a nastražil mi ho. Preto som zabil tvojich rodičov. Ten starý blázon to mal všetko dopredu naplánované. Chcel ťa získať na svoju stranu, aby sme sa navzájom zabili. Naše sily sú vyrovnané, len ja ťa môžem zabiť a len ty môžeš zabiť mňa. A potom by mu už nič nestálo v ceste.

„Takže, to vysvetľuje, prečo si ma nebol schopný zabiť, keď som bol dieťa. Nemôžeme sa zničiť, pretože nám je predurčené zabiť... počkať, zabiť Dumbledora? To on je to zlo, ktoré sa spomína v proroctve?!“ Harry sa naňho vyplašene pozrel.

„Myslím, že je to jasné. Každý predsa predpokladá, že Dumbledore je nositeľom svetla, že on je dobro samo. Je to najmocnejší svetlý čarodejník. Nik iný to byť nemôže,“ zasyčal Voldemort.

Zrazu niekto zaklopal na mahagónové dvere. Voldemort ich mávnutím ruky otvoril. Vo dverách stál vysoký hnedovlasý muž.

„Môj pane, priviedol som ju, ako ste ma žiadali,“ povedal a s rešpektom v očiach pozeral na svojho pána. Potom cez dvere prestrčil nízku bledú hnedovlásku s uplakanými očami.

Voldemort pozrel na Harryho. „Nechám vás chvíľu osamote. Chcem, aby si si všetko premyslel, a potom sa porozprávame,“ povedal chladným hlasom a spolu s hnedovlasým čarodejníkom odišli z miestnosti.

Hermiona sa okamžite rozbehla za Harrym a pevne ho objala. Harry jej objatie opätoval a pozrel jej do orieškových očí.

„Si v poriadku?“ spýtal sa jej starostlivo.

„Áno, no ako sa to vezme. Smrťožrúti mi neublížili, iba ma zamkli v nejakej izbe. Harry, čo sa to tu deje? Prečo nás nezabili? Čo chce od nás Veď-Vieš-Kto? A prečo je k tebe taký... nuž, milý?“ vrhala otázky a schúlila sa do Harryho náruče.

Harry jej povedal všetko, čo sa dozvedel od Voldemorta. Potom jej ukázal proroctvo. Tá iba neveriacky krútila hlavou, keď sa zdalo, že proroctvo je skutočne pravé a snažila sa spracovať všetky informácie.

„Veríš tomu, že by bol Dumbledore schopný niečoho takého?“

„Ja neviem, Hermiona, ale všetko tomu naznačuje. To ako mnou manipuloval celé tie roky, ako ma nechal vyrastať u muklov bez toho, aby som vedel, kto vlastne som. Všetko robil iba vo svoj prospech. Teraz mi to celé dáva zmysel,“ rozprával Harry ponorený vo vlastných myšlienkach.

Hermiona ho pozorne počúvala. „Zdá sa mi to neuveriteľné. Celé sa to stalo tak rýchlo.“ Hermiona chytila Harryho za ruku a s bolesťou mu pozrela do zelených očí. „Harry... vieš, že je Ron...“

„Áno, viem,“ povedal Harry zachrípnuto a v očiach ho zaštípali slzy.

Hermiona naňho smutne pozrela a slzy jej stekali z očí. „Zabila ho tá šialená Bellatrix!“

Opäť sa objali. Hermiona mu vystrašene pošepla do ucha: Harry, sľúb mi, že ma nikdy neopustíš, nemohla by som prísť aj o teba.

Harry ju pevnejšie objal a povedal jej: „Sľubujem.

Kapitola 3. - Začiatok priateľstva

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

všechno naruby tu je

(sisi, 7. 8. 2017 17:50)

Kdo by to byl řekl, že je Brumbál tak vypečenej manipulant a obrací bílou na černou a černou na bílou. Ještě že mu mohou čelit dva spolu a dohromady opravdu mocní čarodějové, Tom a Harry. Líbí se mi směr, kterým se povídka ubírá.

Zajímavé

([ki:ta] metrixkita.blog.cz, 23. 3. 2015 10:14)

Ahoj, náhodou jsem narazila na tvůj blog... a jestli se nemýlím, tak tohle bude povídka s mým oblíbeným párem? *Happy Dance* neznám nikoho, kdo by ještě psal na HP a k tomu na tento pár! Moc se těším, až budu číst dál :3 a snad budeš v povídce pokračovat :)
Zatím jsem zvědavá, co nás čeká v dalších dílech :3
Nejdříve jsem si myslela, že ten zlý tady bude Ron, ale jak je to zvykem, je to zase Brumbál! :D

Re: Zajímavé

(Sonka, 30. 3. 2015 12:48)

ahoj :) Som rada, že si sem zavítala. Veľmi ma teší, že máš rada tento pár :) Samozrejme stále píšem. Ďakujem za koment :))